Tartalomjegyzék:
- A Bodrex funkciói és felhasználása
- Milyen betegségek esetén alkalmazható a Bodrex?
- Milyen szabályok vonatkoznak a Bodrex fogyasztására?
- Hogyan kell tárolni ezt a gyógyszert?
- Dózis
- Mi az a Bodrex adag felnőtteknek?
- Mi az a Bodrex adagolás gyermekeknek?
- Milyen adagokban és készítményekben érhető el ez a gyógyszer?
- Bodrex mellékhatások
- Milyen mellékhatásai lehetnek a Bodrexnek?
- Óvintézkedések és figyelmeztetések
- Mit kell tudni a Bodrex alkalmazása előtt?
- A Bodrex biztonságos terhes és szoptató nők számára?
- Gyógyszerkölcsönhatások
- Milyen gyógyszereket nem szabad egyidejűleg szedni a Bodrex-szel?
- Milyen ételeket és italokat nem szabad fogyasztani a Bodrex használata közben?
- Vannak bizonyos egészségügyi feltételek, amelyeket a Bodrexnek el kell kerülnie?
- Túladagolás
- Melyek a Bodrex túladagolás tünetei és milyen hatásai vannak?
- Mit tegyek vészhelyzetben vagy túladagolás esetén?
- Mit tegyek, ha elfelejtettem bevenni a gyógyszert, vagy elfelejtettem bevenni a gyógyszert?
A Bodrex funkciói és felhasználása
Milyen betegségek esetén alkalmazható a Bodrex?
A Bodrex fejfájás, láz és influenza kezelésére szolgáló gyógyszer. Általában minden kapszula paracetamolt és koffeint tartalmaz.
A Bodrex a fejfájás mellett más típusokkal is rendelkezik, nevezetesen megfázás és köhögés ellen. A Bodrex influenzának és a köhögésnek további összetevői vannak, nevezetesen a fenilefrin-HCl, a gliceril-guaiakolát és a dextrometorfán.
Ezenkívül a Bodrex olyan gyógyszer, amelyet általában enyhe vagy közepes fájdalom kezelésére alkalmaznak, kezdve a fejfájástól, a menstruációs fájdalomtól, a fogfájástól, az ízületi fájdalomtól, valamint az influenza, láz és fejfájás során érzett fájdalomtól.
Milyen szabályok vonatkoznak a Bodrex fogyasztására?
Vegye be ezt a gyógyszert szájon át (szájon át) az ajánlás szerint. Kövesse a termék csomagolásán található összes utasítást. Ha bizonytalan valamiben, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez
Hogyan kell tárolni ezt a gyógyszert?
Ezt a gyógyszert leginkább szobahőmérsékleten, közvetlen fénytől és nedves helyektől távol lehet tárolni. Ne tárolja a fürdőszobában, és ne fagyassza le.
A gyógyszer más márkáinak eltérő tárolási szabályai lehetnek. Vegye figyelembe a termék csomagolásán található tárolási utasításokat, vagy kérdezze meg gyógyszerészét. Tartsa távol az összes gyógyszert gyermekektől és háziállatoktól.
Ne öblítse le a gyógyszereket a WC-n vagy a lefolyóba, hacsak erre nem utasítják. Dobja el ezt a terméket, ha lejárt, vagy ha már nincs rá szükség.
A termék biztonságos ártalmatlanításáról konzultáljon gyógyszerészével vagy a helyi hulladékkezelő céggel.
Dózis
Mi az a Bodrex adag felnőtteknek?
A Bodrex adagja felnőtteknek és 12 évesnél idősebb gyermekeknek naponta 3-4 alkalommal 1 tablettát ajánlott bevenni.
Mi az a Bodrex adagolás gyermekeknek?
6-12 éves gyermekek számára a Bodrex általában napi 3-4 alkalommal ½ - 1 tabletta bevételét javasolja.
Milyen adagokban és készítményekben érhető el ez a gyógyszer?
A következő típusú és méretű Bodrex áll rendelkezésre:
- Bodrex fejfájás esetén: 600 mg paracetamol és 50 mg koffein
- Bodrex Migra fejfájás esetén: 350 mg paracetamol, 200 mg propifenazon és 50 mg koffein
- Bodrex Extra: 350 mg paracetamol, 200 mg ibuprofen és 50 mg koffein
- Bodrex influenza és köhögés váladékkal: paracetamol 500 mg, fenilefrin-HCl 10 mg, gliceril-guaiakolát 50 mg, brómhexin-HCl 8 mg
Bodrex mellékhatások
Milyen mellékhatásai lehetnek a Bodrexnek?
A Bodrex hosszú távú alkalmazása májfunkciós károsodást és túlérzékenységi reakciókat okozhat.
A Bodrex gyógyszerek alkalmazása során nem mindenki tapasztal mellékhatásokat. Lehetnek olyan Bodrex mellékhatások is, amelyeket a fentiekben nem említettek.
Ha aggályai vannak bizonyos mellékhatások miatt, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Óvintézkedések és figyelmeztetések
Mit kell tudni a Bodrex alkalmazása előtt?
Számos dolgot érdemes figyelembe venni, amikor a Bodrex-et fejfájás, influenza vagy láz kezelésére alkalmazza:
- Ha terhes vagy szoptat, győződjön meg róla, hogy csak az orvos által ajánlott gyógyszereket szedi.
- Más drogot szed. Ide tartoznak a vény nélkül megvásárolható gyógyszerek, például a gyógynövények és az adalékanyagok.
- Paracetamol allergia. Ha paracetamolallergiája van, kerülje a Bodrex-et, mert olyan tüneteket okozhat, mint légszomj és bőrkiütés.
- Önnek van olyan betegsége, rendellenessége vagy egyéb egészségügyi állapota, mint például: fenilketonuria (általában öröklődő állapot, amikor speciális ételekre van szükség a mentális blokkok megelőzéséhez) vagy cukorbetegsége.
A Bodrex biztonságos terhes és szoptató nők számára?
A paracetamol és koffein kombinációját tartalmazó Bodrex terhes és szoptató nők számára nem ajánlott.
A Bodrex magas koffeinszintje veszélyezteti a csecsemő alacsony születési súlyát. Ez a későbbi életben is növelheti az egészségügyi problémák kockázatát. Ráadásul a túl sok koffein is vetélést okozhat.
A paracetamol túlzott fogyasztása a Bodrexben terhesség alatt szintén a magzati májat alkotó sejtek halálát okozhatja.
Ezenkívül lehetséges, hogy a dextroamfetamin nagy adagjai megzavarhatják a tejtermelést az ápoló anyáknál. Ha Ön terhes, szoptat vagy terhességet tervez, mindig konzultáljon orvosával vagy szülésznővel bármilyen gyógyszer alkalmazása előtt.
Gyógyszerkölcsönhatások
Milyen gyógyszereket nem szabad egyidejűleg szedni a Bodrex-szel?
A gyógyszerkölcsönhatások megváltoztathatják a gyógyszerek teljesítményét, vagy növelhetik a súlyos mellékhatások kockázatát. Nem minden lehetséges gyógyszerkölcsönhatás szerepel ebben a dokumentumban.
Vezessen egy listát az összes használt termékről (beleértve az orvosi rendelvényű / vény nélkül kapható gyógyszereket és a növényi termékeket is), és konzultáljon orvosával vagy gyógyszerészével. Ne kezdje el, hagyja abba vagy változtassa meg a gyógyszer adagját orvosa jóváhagyása nélkül.
Általában a Bodrex használata kölcsönhatásba léphet más szedett gyógyszerekkel, ami megváltoztathatja a gyógyszer működését, vagy növelheti a súlyos mellékhatások kockázatát:
- A görcsoldók vagy görcsoldók (fenitoin, barbiturátok, karbamazepin) szérumszintjének csökkentése
- Növelje a warfarin és más kumarin antikoaguláns hatását és hosszú távú alkalmazását.
- Fel kell gyorsítani a metoklopramid és a domperidon felszívódását.
- Növelje a probenecid, kloramfenikol szérumszintjét.
- Csökkenti a koleszteramin felszívódását.
- Súlyos hipotermiát okoz fenotiazinokkal.
A következők azok a gyógyszerek, amelyeket kerülni kell a Bodrex szedése alatt:
- MAO-gátló gyógyszerek, például izokarboxazid (Marplan), fenelzin (Nardil), razagilin (Azilect), szelegilin (Eldepryl, Emsam), tranilcipromin (Parnate) vagy metilén
- Hipertónia vagy magas vérnyomás elleni gyógyszerek, például guanetidin, metildopa, atenolol vagy nifedipin
Milyen ételeket és italokat nem szabad fogyasztani a Bodrex használata közben?
Bizonyos gyógyszereket nem szabad étkezés közben vagy bizonyos ételek fogyasztása során használni, mert gyógyszerkölcsönhatások léphetnek fel.
Alkohol vagy dohány fogyasztása bizonyos gyógyszerekkel kölcsönhatásokat is okozhat. Beszélje meg orvosával a kábítószer-fogyasztást étellel, alkohollal vagy dohányzással.
Az NPS MedicineWise folyóirata szerint, ha minden nap meglehetősen sok alkoholt iszol, és egyidejűleg paracetamolt iszol, az nem potenciális probléma.
Ha azonban problémája van alkoholfogyasztással vagy függőséggel, akkor azt javasoljuk, hogy a paracetamolt orvos felügyelete mellett vegye be.
Még mindig ugyanabban a folyóiratban szerepel, hogy a paracetamol fogyasztása és az alkoholfogyasztás gyakran társul a depresszióhoz. Ezenkívül az alkoholfüggők, akik túlzott adag paracetamolt fogyasztanak, memóriaproblémákat tapasztalhatnak.
Vannak bizonyos egészségügyi feltételek, amelyeket a Bodrexnek el kell kerülnie?
Ne használja ezt a gyógyszert, ha allergiás az acetaminofénre vagy a paracetamolra. Kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét, hogy biztonságos-e Önnek a Bodrex alkalmazása, ha az alábbiak bármelyike fennáll:
- Májbetegségben szenved
- Veseproblémái vannak
- Gyakori alkoholfogyasztás
Túladagolás
Melyek a Bodrex túladagolás tünetei és milyen hatásai vannak?
A kábítószer-túladagolás tünetei a következőket okozhatják:
- Hányinger
- Gag
- Gyomorgörcsök
- hasmenés
Ez a gyógyszer valóban biztonságos, ha a megfelelő adagolással és adagolással használják. Túladagolás esetén azonban károsíthatja a májat és más szerveket.
Mit tegyek vészhelyzetben vagy túladagolás esetén?
Vészhelyzetben vagy túladagolás esetén hívja a 112-et, vagy rohan a legközelebbi kórház sürgősségi osztályára.
Mit tegyek, ha elfelejtettem bevenni a gyógyszert, vagy elfelejtettem bevenni a gyógyszert?
Ha kihagy egy adagot, vegye be, amint eszébe jut. Ha azonban csak arra emlékszik, hogy a következő ital közelébe került, hagyja ki a kimaradt adagot. Folytassa az összes ütemezését. Ne duplázza meg az adagját egy gyógyszerben a kihagyott adag pótlására.
A Hello Health Group nem nyújt orvosi konzultációt, diagnózist vagy kezelést.
